Bampar Bambu Parke

İNŞAAT MALZEMELERİ & SERAMİKLER
Seramik Yer Döşemeleri   Seramik Yer Döşemeleri
WPC, Ahşap &
          Plastik   Kompozit  Malzemeler   WPC, Ahşap & Plastik   Kompozit  Malzemeler
Dekoratif Doğaltaşlar & Gemstone   Dekoratif Ürünler &
  Gemstone
Bampar Bambu Parke   Bampar Bambu Parke
Dekoratif Zemin Kaplama   Mflor Lüks Vinil
  Zemin Kaplamaları
İŞ MAKİNELERİ
Hareketli Cephe Platformları   Shenxi
Hareketli Cephe Platformları   Tea
SPOT SATIŞ ÜRÜNLERİ
WHERE TO GO
Doga Dostu Ürünler
Bampar, markası ile satışa sunduğumuz bambu parkelerimiz, titiz ve kaliteli bir çalışma ile üretilmektedir. Bambu, güçlü ve zarif yapısıyla binlerce yıldır ev ve eşya yapımında kullanılmaktadır. Bir Uzak Doğu bitkisi olan bu ağaç, tabii yapısıyla tüm ticari ve evsel alanlarda kullanıma uygundur. Bambu, diğer ağaç türlerinden farklı olarak son derece hızlı büyüdüğünden, yenilenebilir kaynaklar arasında da yer almaktadır.

Bambu, tümüyle su içinde büyüyen bir tür olduğundan, doğal haliyle dahi diğer tüm ağaç türlerine kıyasla neme daha fazla dayanıklıdır. Bu özelliğiyle bambu, evlerde, diğer tüm zeminlerin yanısıra, ıslak zeminlerin döşenmesinde, banyo ve mutfaklarda rahatlıkla kullanılabilmektedir.

ARAY Dis. Tic. ve Pazarlama A.S.

Üretimimiz ISO 14001 ve ISO 9001:2000 belgelerine sahip olup, tüm ürünler CE işaretine sahiptir.

ARAY Dis. Tic. ve Pazarlama A.S.   ARAY Dis. Tic. ve Pazarlama A.S.
Detaylı bilgi için
tıklayınız
  Dijital kalatog için
tıklayınız


1.Bambu parkenin önde gelen avantajları nelerdir?


Firmamızın bambu parkeleri, dayanıklılığı, esnekliği, kolay kurulumu, kalıcılığı ve doğal bambu damarına borçlu olduğu yüksek estetiğiyle meşhur Luong cinsi bambu ağacından imal edilmektedir. Bunun yanı sıra, parkenin üzerindeki kaplama döşemeyi korumaktadır. Bu özelliği sayesinde parkemiz yüksek yay trafiğine sahip ticaret merkezleri, ofisler, vs. gibi mahallerde de kullanılabilmektedir. ürünümüz Avrupa standartlarında belgelenmiştir ve müşterilerin büyük kısmı tarafından büyük takdir görmektedir. Bambu döşemenin en önemli özelliklerinden bazıları şunlardır:
- Termitler ve çürümeye karşı dayanıklılık.
- çekme ve genleşmeye karşı dayanıklılık
- Deformasyon ve solmaya karşı dayanıklılık
- çizilmeler dayanıklılık
- Kolay döşeme

2.Bambu parke ile laminat ve lamine parke arasındaki fark nedir?


Bambu döşemenin dayanıklılık, kalıcılık ve yüksek estetik gibi özelliklerine ek olarak, bambu ağacının hızlı büyümesi sayesinde zor yetişen ağaç türleri gibi değerli doğal kaynakları, dolaylı da olsa koruması önemli bir avantajdır. Bambu döşeme çevre dostu, temiz ve yeniden kullanılabilir bir üründür.

3.Evinizdeki hangi odalara bambu parke uygulanabilir?


Bambu döşeme, evinizdeki bütün odalara kurulabilir! Oturma odasına kurulduğunda odanın sıcaklığını ve gelenekselliğini artırır. Karbonize renkte bambu parke yatak odasına döşendiğinde, verdiği rahatlama hissini maksimuma çıkartacaktır. çocuk odalarında, çocuklarınızın emaye ve taş döşemelerden soğuk alma riskini ortadan kaldıracaktır. Kirliliğe karşı dayanıklılık ve kolay temizlenebilirlik özellikleri sayesinde bambu döşemelerin temizlenmesinin daha kolay olduğunu göreceksiniz. Neme dayanıklılığının yüksek olması ise, ıslak zeminler ile banyo ve mutfaklarda da kullanılabilmesine olanak verir.

4. Neden bambu parkeyi seçmeliyim?


Bambu parke evinize döşeyebileceğiniz en çevre dostu doğal ahşap döşeme alternatifidir:

Bambu parke yenilenebilir bir kaynaktır.
Bambu ağacı gezegendeki en hızlı yetişen bitkilerden biridir, geleneksel ahşap ağaç kaynaklara göre %2500 oranında daha fazla kullanılabilir biyokütle üretir. Olgunlaşması 4-5 yıl alır ve bir kez hasat edildikten sonra yeni filizler vererek yetişmeye devam eder. Yumuşak çeliği geride bırakan bir çekme mukavemetine sahip olan bambu, inç kare başına 50,000 poundluk bir basınca direnç gösterebilir. Daha az çekilme ve genişleme.
Masif ahşap döşemelerde yaklaşık olarak bambu döşemelerinden iki kat daha fazla çekilme ve genişleme problemi görülür. Bambu parkenin çekme veya şişme ihtimali çok daha düşüktür; yüksek nemli ortamlarda veya büyük ısı değişikliklerinin olduğu yerlerde daha iyi performans gösterecektir. Bambu döşeme trend haline gelmiştir ve evinizde güzel ve sıcak, eşsiz bir tasarım öğesi olarak dikkat çekecektir. Bambunun doğal rengi açık taba olmakla beraber daha zengin bir dizi karamel kehribar tonları da üretim sırasında geliştirilmiştir. Bambu döşeme aynı zamanda, tüm iç dekorlara uyum sağlayacak 30 dan fazla bitirme işlemine tabi tutulmamış renkte satın alınabilir.

Renk tutarlılığı ve pürüzsüz damarlar.
Bambu döşeme imalatında iki temel damar hizası vardır. Dikey damar yönlendirme son derece tutarlı ve pürüzsüz bir desen sağlar; bu yönlendirme küçük alanlar için bu tür yerleri daha ferah ve geniş kıldığı için idealdir. Yatay damar yönlendirme desenleri, bambu derzlerine özel ağaç niteliklerini ön plana çıkartır ve kendine özgü bir görünüm yaratır.

Bambu tercihi, çevreyi korur.
Ozon tabakasındaki azalma, gezegenimizi kuşatan ekvatoral yağmur ormanlarıyla doğrudan bağlantılıdır. Yağmur ormanlarımızda yetişen ahşap çeşitlerinin, bir kez hasat edildikten sonra yeniden türetilmeleri yüzlerce yıl alabilir. Bambu döşemeyi tercih ederek yağmur ormanlarına yönelik tüketim azaltmak ve yağmur ormanlarının ve önemli çevresel özelliklerinin korunmasına yardım etmek mümkündür.

Bambu parke neden bu kadar ekoloji dostudur?


Günümüzde her hafta neredeyse 1 milyon akr büyüklüğünde orman yok oluyor. Bu endişe verici orman yok olma oranı dünya ekonomilerinin pek çoğunu sanayilerini ve imalat uygulamalarını yeniden gözden geçirmeye zorluyor. Pazar için kesilen yetmiş fit uzunluğunda bir bambunun yerini 3 aydan kısa bir süre içinde bir yenisi alabilir, zira bambu dünyanın en hızlı yetişen bitkisidir. Bazı bambu cinslerinin büyümesi günde 3 fite kadar varabilir! çevre dostu ürünlere yönelik sürekli artan tüketici talebinin etkisiyle, bambu parke üreticimi, yüksek kaliteli ve kalıcı yeşil yapı malzemesine yönelik güvenilir bir kaynak olarak hız kazanmaktadır. Müşteriler geleneksel sürdürülebilirliği olmayan ürünler yerine yüksek kaliteli alternatif yapı malzemelerini tercih etmektedir.

Hibrid arabalar, geri dönüşümlü malzemeler, yeniden kullanılabilir enerji kaynakları, bambu döşeme, vs. ürünlerin kullanımı, tüketiciler sürdürülebilir ve yenilenebilir doğal ürünlere yöneldikçe artmaktadır. Genel nüfus, ormanların giderek azaldığının ve bunun da zaten son derece kırılgan olan ekolojik dengeye yönelttiği tehdidin bilincine varmaya başlamıştır. Bambu döşeme mantıklı ve etik bir seçimdir. Bambu termite, neme ve çürümeye karşı dayanıklı olduğundan, asli bir döşeme malzemesi olarak son derece işlevseldir. özgün zevklerin ihtiyacına cevap veren birçok farklı bambu parke bulunmaktadır. Lif örülü bambu döşeme normal ahşap döşemeden iki kat daha fazla dayanıklılığa sahiptir ve ahşapla bambu arası hibrid bir damarı vardır. Elle kazınmış bambu döşemeler, eski bir ambardan çıkarılmış gibi antik bir görünüme sahiptir. Lamine bambu döşemeler son derece sağlamdır ve bodrumlar ve nem oranı değişiklik gösteren mahaller için idealdir. Bambu dünyadaki en hızlı büyüyen bitkidir. Aynı boyuttaki bir ahşap ormandan %30 daha fazla oksijen ürettiği, ve bununla beraber erozyonu önlediği, toprağı eski haline kavuşturduğu, tatlı ve yenilebilir filizler verdiği ve kirli topraktan toksinlerin atılmasını sağladığı bilinmektedir. çevrebilimcileri bambuyu mantıklı, yenilenebilir bir yapı malzemesi kaynağı olarak görmektedir. Birçok çevrebilimci, erozyonun önlenmesi, hatta küresel ısınma etkilerinin azaltılması için bambu yetiştiriciliğini teşvik etmektedir.

Bambu küresel ısınmadan sorumlu tutulan karbon dioksitin azalmasına yardımcı olmaktadır. Bambu atmosferden önemli miktarda karbondioksit azalmasını sağlamaktadır ki bu bambuyu oldukça etkin, temiz hava sağlayan bir bitki kılar. Farklı bir ağaç olmasından ötürü, bambu hasat sonrasında yeniden dikilmeye ihtiyaç duymaksızın tekrar büyür. Bambu doğal bir su kontrol engelidir. Yaygın kök sistemi ve büyük saçakları sayesinde, yağmur akışını büyük ölçüde azaltır ve toprak erozyonunu önler. Bambu bir havzada iki kat fazla su muhafaza edebilir. Yüksek nitrojen tüketiminden ötürü bambu su kirliliğinin azalmasına yardımcı olur. Ayrıca sanayi üretimi, hayvancılık ve kanalizasyon arıtma sonucu oluşan atık suların temizlenmesinde de etkin bir rol oynar. Bambu erozyonla aşınmış arazileri eski haline döndürebilir. Dikkat çekici bir bitkidir ve aşırı otlatma ve kötü tarımsal uygulamalar sonucu zarar görmüş topraklarda yetişebilir.

Uygun hasat, bambu bitkisinin ölmemesini bu sayede üst toprak katmanının yerinde kalmasını sağlar. Orman zeminindeki derin süprüntüsü sayesinde üst tabaka toprak oluşumunu besler ve gelecek kuşaklar için sağlıklı tarımsal araziler oluşmasını sağlar. Meşe, isfendan ve huş gibi klasik kesilir ağaçların yenilenmesi 40-50 yıl alır. Bu arada daha az oksijen üretilir, daha az karbondioksit tüketilir ve bu ağaçların hasat edildiği noktada daha fazla toprak akışı gerçekleşir. Gezegenimiz kaynak kıtlığı, habitat kaybı ve ekosistem kirliliğiyle karşı karşıyadır. Bambuyu tercih etmek bu negatif eğilimlerin düzelmesine büyük katkı sağlar.

6. Natürel renk ve Karbonize renk bambu parkeler arasındaki fark nedir?


Bambu döşeme genellikle iki farklı renkte bulunur; doğal ve karbonize. Buna ek olarak bambuda, bitirme işlemine tabi tutulmamış ürünü lekeleme suretiyle diğer renkler elde edilebilir. Doğal renk sarıyken karbonize renk daha koyu, kahvemsi bir tona sahiptir. Genel olarak karbonize döşeme, buhar işleminin bambu şeritlerini %20 oranında güçsüzleştirmesinden ötürü yüksek harekete tabi ticari uygulamalar için tavsiye edilmez. Buna karşılık imalat süreci, birçok imalatçıya göre farklılık gösterir. .

7. Yatay ve dikey bambu parke arasındaki fark nedir?


Bambu döşemenin iki temel yapısı vardır: yatay ve dikey. Yatay kaplamalar üç tabaka bambu şeridi yan yana lamine ederek imal edilir. Bu bambunun kendine özgü bezeli desen özelliklerine sahip düz bambu saplarına benzer bir görüntü verir. Dikey yapı, bambu şeritleri 90 derece döndürülüp birbirleriyle karşı karşıya konumlanmasıyla üretilir. şeritler daha sonra tek bir tabakaya bastırılır. Yatay yapı, uygun kurulması halinde dikey yapıya göre hem daha güçlü hem de daha fazla boyutsal sağlamlığa sahiptir.

Aray Dış Tic. ve Pazarlama A.Ş. Champion Champion Champion Fraco NewTech Gemstone Bampar Hahne